Opony Schwalbe Racing Ralph, czy Maxxis Crossmark? Porównanie opon MTB.

Może Ci się również spodoba

10 komentarzy

 1. normalnyinaczej666 napisał(a):

  Schwalbe Racing Ralph używałem w Beskidach do XC. Zrobiłem na nich 700 km i po pierwszym awaryjnym hamowaniu na asfaltowej drodze straciłem wszystkie kostki na długości 10 cm. Czyli z trwałością nie mają nic wspólnego. Co ciekawe w takich samych warunkach używałem i używam nadal Conti. X-king- ocena bardzo dobra oraz ONZA Canis. Te ostatnie to absolutny HIT. Nie miałem lepszych opon do uniwersalnej jazdy w każdych warunkach i w każdym terenie. Polecam ONZY do testów.

 2. Michu napisał(a):

  https://drive.google.com/open?id=0B3qEA9H7coPXVENTXzNXY1hFSWtxeXhpRVJJRGVhcEJveW9V
  Co prawda to nie ten model, rozmiar, oraz przeznaczenie opony, ale tak wygląda 6-cio miesięczny Maxxis po zimie w mieście.
  W kole kolegi zaczęły padać szprychy i trafiło do mnie do przeplecenia. Mówił, że jest tak scentrowane, że aż rzuca mu tyłem podczas jazdy. Co ciekawe obręcz miała tylko lekkie bicie boczne, natomiast opona… Obcięło i wysadziło ją na odcinku 15cm i jeszcze ok 2 i 4cm w innych miejscach. Z drugiej strony widać już pękającą gumę na boku opony. Oczywiście nie wiem jak kolega oponę traktował, ale twierdzi, że nie przekraczał ani minimalnego ani maksymalnego dopuszczalnego ciśnienia. Przygód żadnych też z nią nie miał jak mówi.
  Generalnie nadszarpnęło to moje zaufanie do Maxxisów.

 3. Marcin S napisał(a):

  Jeśli kogoś interesuje realna szerokość dostępnych na rynku opon (np. żeby sprawdzić czy zmieści się w naszej ramie), to jest strona na której zostały zebrane takie informacje.
  http://www.reifenbreiten-datenbank.de/reifen.html
  Można też tam dodawać własne opony, żeby rozszerzać bazę na przyszłość.

 4. Wojciech napisał(a):

  Super porównanie! Właśnie wczoraj kupiłem MAXXISy, które są porównywane wyżej. Jutro mój pierwszy maraton mam nadzieję, że się sprawdzą. Serdecznie pozdrawiam.

 5. Bulwa napisał(a):

  Hej. Dodaję tutaj swoją prośbę bo ten artykuł jeszcze nie ma komentarzy i liczę że go zauważysz. Czy był byś w stanie w ciągu najbliższego miesiąca przetestować rower BTWIN Triban 500? Planowałem kupno czegos dużo droższego i “firmowego” jednak Triban 500 zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Jestem raczej średnio wymagającym człowiekiem który od dziecka jeździ na szosach i nie wyobrażam sobie jazdy np na MTB. Może ktoś kogo znasz ma Tribana. Jestem bardzo ciekawy jakie było by twoje zdanie na jego temat 🙂

 6. Gr0m napisał(a):

  Warto wspomnieć czy te opony masz na przodzie czy z tyłu, a może komplet. Ralpha mam z przodu i bardzo fajnie trzyma na zakrętach.
  Nie scigam się. Pozdrawiam!

 7. black_fox napisał(a):

  Sam jeżdże na racing ralpach od roku używam tylko tych opon, jedyny minus to brak jakiejkolwiek przyczepności w błocie. Na sucho i w szczególności na szutrówkach jest świetnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *