Rower szosowy aero, czy lekki? Merida Scultura vs Reacto, Specialized Venge vs Tarmac…

Może Ci się również spodoba

5 komentarzy

 1. Kerenzikov napisał(a):

  Witaj Ghost, ja jestem już po jednym sezonie spędzonym na Meridzie Race 80, roweru zacząłem używać jako narzędzie do schudnięcia i średnia z całego sezonu wyszła mi 30 km/h, na początek uważam że to bardzo dobry rower, dosyć wytrzymały, po cały sezon dzielnie zniósł moje 85 kg na drogach różnej jakości, jedyną wada jaką widzę to jest Claris, przez kasetę z 8 przełożeniami, zmiany “biegów” nie są zbyt płynne.
  Pozdro

 2. ghost napisał(a):

  Heh Szajbajku… miałem niedawno taki dylemat. Zacząłem przygodę z rowerem szosowym i za mną dosłownie pierwsza jazda… średnia wyszła mi ok. 31km/h, ale zdecydowałem na najtańszą opcję Merida Race 80, bo nie byłem do końca przekonany czy to będzie to…Wcześniej tylko MTB, ale dzięki Twojemu kanałowi chce rozwijać moją rowerową szajbę. Wielkie dzięki.

  • Szajbajk napisał(a):

   Bardzo dobry wybór. Niech rosnąca forma Twoich nóg decyduje, jaki osprzęt ma się znaleźć w rowerze 😉 Zaczynanie przygody z rowerem od składania super sprzętu zazwyczaj źle wróży.

 3. Wojtek Stępkowski napisał(a):

  Jeszcze jedno. Nie bójmy się dobrych chińskich stożków. Kiedy są produkowane u sprawdzonego producenta są równie funkcjonalne co markowe Reynolds-y czy inne Roval-e. Cena natomiast jest o połowę niższa. Warto wybierać stożki pod szytkę (grubsza warstwa rantu obręczy) i z bazaltową powierzchnią hamowania (większa trwałość)

 4. Wojtek Stępkowski napisał(a):

  Bardzo dobrze, że wspomniałeś o średnich prędkościach jakie jesteśmy w stanie osiągnąć. Efekt “aero” dopiero zaczyna działać powyżej prędkości 32-35 km/h, tak stwierdzam kiedy jadę na moich stożkach aero 50mm. Poniżej tej prędkości nie ma żadnej różnicy w aerodynamice. Węglowe stożki aero w moim odczuciu lepiej pochłaniają drgania i dają większy komfort przy jeździe na nierównym asfalcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *