Trek Fuel EX 2017 – linia rowerów typu “trail” objaśniona.

Może Ci się również spodoba

5 komentarzy

 1. Jan napisał(a):

  Witam
  Jestem początkującym i właśnie dlatego wychodzę z założenia, że aby się nie zrazić muszę kupić dobry sprzęt, a nie przesiadać się na coraz to lepszy z czasem. Szukam jednego roweru “do wszystkiego” a czy nazwiemy to trailem, enduro czy xc to nie ma dla mnie znaczenia.
  Chcę się po prostu czuć bezpiecznie jeżdżąc po Beskidach. Nie będę się ścigać. Zjazdów tyle co podjazdów. No i trzeba po asfalcie dojechać do górek.
  Nie jestem też typem co sam przy rowerze pogrzebać lubi. Wolę więc dać więcej ale mieć rower “na całe życie” niż modyfikować co chwila.
  Jestem pewien że musi to być napęd 2x, koło 27,5 no i FULL.
  Zacząłem szukać czegoś w budżecie 6-7tyś ale albo jestem zbyt dużym dyletantem, albo nie znalazłem w tej kategorii tego co szukam. No i aby dostać to co chcę wychodzi na to że muszę wydać 7-8tyś. W tych pieniądzach najczęściej pojawiają się Giant Trance 3 2017, Trek Remedy 7 650B, Kross Soil 2.0 2016
  Ale czy rzeczywiście nie da się kupić czegoś “porządnego” za mniejszą kasę??? . Czy możecie coś poradzić.
  Znalazłem, wydaje się, ciekawą ofertę Kross Moon Z3 2015 za 9,5tyś. O tym rowerze czytam same ochy i achy. Ale czy rzeczywiście warto wydać taką kasę?
  No i czy dobrze, że upieram się na napędzie 2x ( z uwagi na zbyt mało pary w nogach i potrzebę jazdy po asfalcie na weekendowe wypady z kobietą 🙂 czy może przejść na 1x gdzie oferta w tym roku jest bardzo szeroka.
  Takie to cierpienia nie młodego już wertera przy wyborze roweru mam i liczę że coś pomożecie.
  Pozdrawiam

 2. Rafał napisał(a):

  Cześć,

  Czy Twoim zdaniem Fuel jest optymalnym wyborem na “jeden rower do wszystkiego” dla kogoś, kto się nie ściga, robi klikudziesięciokilometrowe tripy po wertepach, ale w górach bywa tylko kilka razy w roku? Jeśli chodzi o wybór modelu, najbardziej podoba mi się 8 ponieważ posiada już w zasadzie “docelowe wyposażenie”.

  Pozdrawiam,
  R.

  • Szajbajk napisał(a):

   Cześć,

   Fuel to moim zdaniem dobry wybór w Twoim przypadku. Znany prawie wszystkim ścieżkowiec ze sprawdzonym zawieszeniem.

 3. Marek Młodziński. napisał(a):

  Witam, czy może mi Pan wytłumaczyć czym sie rózni rower Cube AMS 125 Fully a rowerem Cube AMS 130 Fully. Mam okazje kupić jeden z nich i nie wiem na który mam sie zdecydować. Bardzo proszę o informację.
  Pozdrawiam.
  Marek Młodziński.

  • Szajbajk napisał(a):

   Cześć, chyba mówimy o rowerach używanych? Starsze modele “bujaków” miały 100, 125 i 130 mm skoku. AMS 125 to 125 skoku z tyłu, a AMS130 zaledwie 5 mm więcej. To typowe ścieżkowce, czyli dosyć uniwersalne rowery górskie, bez nastawiania się ani na XC, ani Enduro. Bardziej zwróciłbym uwagę na osprzęt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *